Ognisko po wakacyjnej przerwie

Po wakacyjnej przerwie wreszcie członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Talent” mogli spotkać się na wspólnej imprezie. Długie miesiące spowodowane ograniczeniami covidowymi wzmogły apetyt na imprezę w plenerze. Tym bardziej, że w jej trakcie rozstrzygnięto konkurs literacki w kategorii „proza” i „poezja” na temat „Mój najpiękniejszy dzień w SIT „Talent”.
Organizatorzy spotkania dopracowali program w najdrobniejszych szczegółach dbając o komfort uczestników w każdym calu. Zorganizowano dojazd autobusem i o godz. 16.00 kilkudziesięciu SIT-owiczów zameldowało się w Ośrodku Wypoczynkowym „Lotnik” w Golejowie. Zastaliśmy bogatą ofertę gastronomiczną: żurek z jajkiem i kiełbasą, pieczona kiełbasa i kaszanka. Nie zabrakło słodyczy i napojów. Kulminacyjnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu literackiego. Uczestnicy sami prezentowali swe utwory, ocenione wcześniej przez specjalnie w tym celu wyłonioną komisję. Był też plebiscyt publiczności polegający na głosowaniu na najlepszy utwór w obu kategoriach. Autorzy najlepszych prac otrzymali cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Przez cały czas z głośników płynęła muzyka, która podkreślała udaną atmosferę imprezy. Rozmowom i dyskusjom nie było końca. Jesienny chłód skutecznie niwelowały przyniesione rozgrzewacze, które jak to na plenerowej imprezie były nieodzowne.
Ognisko zakończyło się po godz. 20 00 i było bardzo udaną imprezą.

PC

Jury powołane przez organizatorów konkursu, oceniając prace według kryteriów zawartych w regulaminie, postanowiło przyznać:
kategoria I – proza
I miejsce i ZŁOTY TALENT – Paweł Ciepiela i Katarzyna Ptaszkiewicz
II miejsce i SREBRNY TALENT – Zofia Krakówka
III miejsce i BRĄZOWY TALENT – Kazimiera Dorosińska i Anna Jezierska

kategoria II – poezja
I miejsce i ZŁOTY TALENT – Paweł Ciepiela
II miejsce i SREBRNY TALENT – Krystyna Frank
III miejsce i BRĄZOWY TALENT – Kazimiera Dorosińska i Teresa Sobieniak
Wyróżnienie – Henryk Modzelewski

Wiersze:

Henryk Modzelewski – „Nieuczesane myśli. Wspomnienia”
Krystyna Frank – „Wesoły pociąg”
Kazimiera Dorosińska – „Kocham SIT Talent”
Paweł Ciepiela – „Wiersz o maczudze Herkulesa”
Teresa Sobieniak – „SIT w Staszowie, to jest to”, „Najpiękniejsze chwile w SIT Talent”

Opowiadania:

Anna Jezierska
Katarzyna Ptaszkiewicz
Kazimiera Dorosińska
Paweł Ciepiela
Zofia Krakówka