Ludzie Stowarzyszenia

ZARZĄD STOWARZYSZENIA

Krystyna Bednarska – Prezes

Od 1986 r. związana ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury. Pracuje na stanowisku starszego instruktora ds. upowszechniania kultury i sztuki. Organizatorka wielu koncertów, przeglądów, festiwali, konkursów, warsztatów i spotkań – imprez kameralnych jak również plenerowych. Koordynator znanych w regionie przedsięwzięć kulturalnych m.in. „Festiwalu Kultury Szkół”, „Przedszkoliady”, „Dnia Chleba”. Lubi prace manualne. Jej hobby to origami (sztuka składania papieru) oraz ozdoby z bibuły i krepiny. Od kilkunastu lat pełni funkcje skarbnika w Zarządzie Pracowniczej Kasy Zapomogowo – Pożyczkowej przy SOK. Skarbnikiem była również w Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych „Talent” od początku działalności do końca stycznia 2013 r. W wolnych chwilach lubi rozwiązywać krzyżówki, łamigłówki, sudoku.

Katarzyna Ptaszkiewicz – Wiceprezes

Ma 61 lat i od trzech lat jest emerytką. Z wykształcenia inżynier chemik, z zamiłowania humanistka, „dusza artystyczna” i społecznik.
Ma doświadczenie w pracy samorządowej – w latach 1998÷2002 była radną Rady Miasta i Gminy Staszów. Jest członkiem zarządu „Regionalnego Forum Samorządowego”. Organizowała wiele imprez kulturalnych, do których pisała scenariusze. Od wielu lat jest związana ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury. Była V-ce Prezesem Klubu Miłośników Fantastyki „GEA”. Prowadziła również klub „WIEDZA”. Jest jedną z inicjatorek działań skierowanych do osób w wieku „50+”.
Interesuje się filmem, literaturą, szczególnie tematyką Dalekiego Wschodu. Sama również pisze wiersze i wspomnienia. Od dwóch lat zajmuje się techniką plastyczną „decoupage”. Jej hobby to także uprawa kwiatów i kreatywne gotowanie.

Zofia Paliś – Skarbnik

Absolwentka wydziału ekonomii Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Od 15 lat związana ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury. Oprócz kasy liczy też rytm podczas prowadzonych zajęć ruchowych. Na co dzień odpowiada za stronę internetową i fanpage Stowarzyszenia, a kiedy zachodzi taka potrzeba bawi się w grafika komputerowego i fotografa.

Krystyna Nowak – Sekretarz

Ma 63lata, jest Staszowianką. Tu chodziła do szkół i pracowała. Na warsztaty twórcze dla osób w wieku 50+ uczęszcza od początku, tj. od 2011 roku. Realizuje się w dziedzinach: literatura, teatr, kulinaria, plastyka. Prowadzi aktywny tryb życia: rower, nordic wal king, basen. W czerwcu 2012 ukończyła Uniwersytet Trzeciego Wieku w Staszowie. Lubi podróżować, jej hobby to krzyżówki i książki. Ma dwóch wspaniałych wnuków dla których ma zawsze czas.

Dominik Rożek – Członek Zarządu

ur. w Staszowie; magister filologii polskiej; absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (specjalizacje: medioznawcza, nauczycielska); studia podyplomowe: zarządzanie kulturą – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego – Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach; w latach 2003-2010 – wicedyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury; radny Rady Miejskiej w Staszowie w kadencji 2010-2014; wiceprezes LGD „Białe Ługi”; członek ngo działających w dziedzinie kultury i turystyki; koordynator wielu projektów o charakterze kulturalnym.

KOMISJA REWIZYJNA

Nasternak Elżbieta

Piątkowska Laura

Szczepańska Wiesława

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA

Halina Szymańska
Bogusława Matujewicz
Grażyna Cukierska
Zofia Nowak
Zofia Kozioł
Maria Warchałowska
Maria Danuta Warchałowska
Grażyna Szymczak
Kazimiera Dorosińska
Sobieniak Teresa
Helena Wolak
Anna Jezierska
Maria Baradziej
Bogumiła Wołczyńska
Zofia Tamioła
Halina Karaś
Halina Kustra
Katarzyna Ciepiela
Barbara Suchorowska
Jadwiga Błąd
Zofia Maruszewska
Anna Ostrowska
Danuta Cieślik
Alicja Dyl
Maria Korus
Danuta Stojek
Krystyna Krakówka
Wiesława Pasternak
Małgorzata Kałamaga – Pióro
Regina Przybycień-Domagło
Barbara Słomka
Teresa Dziubak
Kazimiera Mazur
Maria Jakubik
Wiesława Wąsala
Irena Tomporowska
Grażyna Szlęk
Alicja Skrzynecka
Jadwiga Niedźwiecka
Halina Wilk
Teresa Weisse
Zdzisława Sierant
Krystyna Jaworska
Stanisława Walasek
Anna Kotlarz
Paweł Ciepiela
Anna Rybus
Agnieszka Zdziuch
Ewa Pargieła
Elżbieta Błasińska
Anna Kopacz
Anna Jakóbik
Zofia Krakówka
Monika Myśliwiec
Zofia Łabęcka
Ewa Gasińska
Anna Seremak
Zdzisława Kozłowska
Michał Szercer
Teresa Jaworska
Alina Boś
Anna Słomka
Maria Podsiadły
Zofia Szemraj
Maria Arendarska
Stanisław Arendarski
Bogusława Nowak
Janina Niedźwiecka
Danuta Siatka
Teresa Stasińska
Jolanta Kosior
Wiesława Baran
Krystyna Frank
Zofia Ryńska
Marianna Seremak

Marianna Seremak

Barbara Nowińska

Maria Bukowska

Elżbieta Żyła

Danuta Szyba

Stanisław Bednarski

Tadeusz Młynarz

Elżbieta Jaworska

Grażyna Nowicka

Zofia Słomka

Maria Gaj

Alicja Szulc

Andrzej Sochacki

Maria Grzybowska

Henryk Gacoń

Krystyna Majerowicz