Sala klubowa SOK-u zamieniła się w pracownię lalkarską… – relacja z warsztatów…

Na początku października sala klubowa SOK-u zamieniła się w pracownię lalkarską. Panie Marzena i Barbara z kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” wprowadziły nas do bajkowego świata. Zaproponowały stworzenie postaci do rodzajowej scenki jesiennej, w której króluje pani Jesień w otoczeniu czterech skrzatów, jeża, wiewiórki i sroki. Mieliśmy do dyspozycji mnóstwo przeróżnych materiałów plastycznych. Sami też przynieśliśmy skrawki kolorowych tkanin.

Panie przywiozły wykonane przez siebie głowy lalek i wstępnie uformowane figurki zwierząt. Dosyć trudne było zrobienie wnętrza każdej lalki – ale są na to sposoby. Pani Marzena i Pani Basia zrobiły je razem z nami i cały czas pomagały i doradzały jak je „ubrać”.

Pozostawiły nam jednak dużo swobody i miejsca na inwencję twórczą. Kilka godzin pracy zaowocowało wesołą jesienną gromadką.

Na koniec warsztatów zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.

Papierowe rzeźby dostały też imiona, Henia Czapla i ja zrobiłyśmy Panią Jesień i nazwałyśmy Franciszką.

Skrzat Wiesi Wąsali to Żwirek a Wiesi Szczepańskiej – Elegancik. Bogusia Wołczyńska zrobiła Skrzata – Muchomorka; Wariatuncio – to wspólne dzieło Zosi i Józia Wiczlińskich.

Wiewiórka – Ruda Kitka powstała w zręcznych rękach Grażynki Szlęk, a Pan Jeż – Asi Kalisz. Srokę Złodziejkę zrobiła Ela Nasternak.

I całe to papierowe towarzystwo zaprezentuje się na „Wieczorze w kolorach jesieni”.

Katarzyna Ptaszkiewicz

 

Dofinansowano:

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „ Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Operacja pt. “Smaki tradycji – edukacja kulturowa oraz prezentacja walorów kulturalnych oraz kulinarnych regionu” realizowana w ramach Projektu Grantowego „Cykl imprez i wydarzeń kulturalnych wykorzystujących zasoby obszaru LGD „Białe Ługi”