BIŻUTERIA KORALIKOWA – relacja z warsztatów

Biżuteria, która powstaje na dysku Kumihimo zachwyciła nasze panie. Pierwsze zajęcia, na których powstały czerwono-czarne bransoletki z atłasowego sznurka tak się spodobały, że niektóre panie kupiły sobie w sklepie internetowym potrzebne materiały i w ramach prac domowych przygotowały nawet po kilka bransoletek. W naszej opinii ten rodzaj rękodzieła nie dość, że daje szybkie efekty, to również doskonale relaksuje i umożliwia konwersację w trakcie pracy – czyli po prostu sprzyja damskim pogaduszkom. Pani Asia Kalisz na kolejnych zajęciach wprowadziła dodatkową trudność, a było nią dołożenie do splotu z 8 sznurków jednego z koralikami. Na dodatek tak drobniutkich, że trudno je było założyć na całkiem cienki sznureczek. Po złapaniu rytmu wyplatania zaczęły nam wychodzić całkiem zgrabne, delikatne bransoletki. Do kompletu zrobiłyśmy też takie same naszyjniki. Powstały one na trzecich ostatnich zajęciach. Były to tak świetne warsztaty, że chciałoby się jeszcze kiedyś powtórzyć. Na pewno niektóre z nas będą dalej wyplatać biżuterię koralikową na dysku Kumihimo.

Warsztaty wykonywania biżuterii koralikowej, odbywające się w ramach projektu „Wszędzie razem. Integracja pokoleń poprzez warsztaty rękodzielnicze”, zostały dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego poprzez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Fundacji FARMa w Staszowie.

Katarzyna Ptaszkiewicz

„Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolnościrealizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”