Mały Jubiler – relacja z warsztatów

W ramach projektu „Wszędzie razem. Integracja pokoleń poprzez warsztaty rękodzielnicze”, dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego poprzez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, odbyły się również warsztaty dla dzieci pt. „Mały jubiler”. Warsztaty prowadziła pani Marta Jędras z firmy „Daruma”. Dzieci w wieku od 5 do 11 lat przyszły z opiekunami, którzy nie mogli uczestniczyć w tworzeniu biżuterii. Zasada była taka, że wszystko od A do Z wykonują same dzieci zainspirowane najpierw pokazem multimedialnym. Ale zanim przystąpiły do pracy, odpowiedziały na pytanie pani Marty – „Co to jest biżuteria?”. Mimo młodego wieku znajomość tematu była imponująca. Kolejny etap to projektowanie. Na papierze narysowane kolorowymi kredkami powstały projekty przyszłych prac. Wśród grupy dziewczynek znalazł się też jeden chłopiec – Mały Jubiler Bartek. Potem było wybieranie koralików, których kolory, wielkość i połysk przyprawiały o zawrót głowy. Trudno było wybrać, bo wszystkie były piękne i chciałoby się zrobić z nich nie jedną bransoletkę.

Mali Jubilerzy zrobili po 2 bransoletki. Jedna z nich zostanie zaprezentowana podczas wystawy. W naszej galerii można już podziwiać zdjęcia prezentujące efekty pracy dzieci. Bransoletki są naprawdę bardzo ładne.

Katarzyna Ptaszkiewicz

„Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolnościrealizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”