Za wspaniałe przeżycia dziękujemy – relacja z (II) wycieczki do Ojcowa i Tyńca

                19 czerwca 2019 r grupa „Talentowiczów” udała się na wycieczkę do Ojcowa i Tyńca. O godz. 5.45 zebraliśmy się przed SOK, gdzie czekali na nas organizatorzy: Krysia Bednarska i Zosia Paliś oraz autokar ze staszowskiego PKS i panowie kierowcy. O godz. 6.00 wyruszyliśmy w drogę.

                Pierwszym przystankiem była Pieskowa Skała. Tu czekała na nas pani przewodnik Ania Dąbek. Zwiedziliśmy z nią zamek, Maczugę Herkulesa, Kościół „Na wodzie”, Bazar Warszawski, Jaskinię Krowią i Bramę Krakowską. Przy „Źródełku Miłości” napiliśmy się zimnej wody „na miłość”.

                W przerwie na zwiedzanie zjedliśmy pyszny obiad w „Piwnicy pod Nietoperzem”.  Kolejnym punktem naszej wycieczki był przejazd do Tyńca. Tu z przewodnikiem zwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów.

                Bardzo atrakcyjnie spędziliśmy czas wolny w Kawiarni Benedyktyńskiej lub Restauracji „Mnisze co nieco”. Kosztowaliśmy m.in. nalewkę „Od siedmiu boleści”, delektowaliśmy się lodami „Wesoły mnich” i innymi. Mogliśmy spróbować pysznej kawy, do której były serwowane ciasteczka hildegardowe na nerwy i inteligencję.

                Na zakończenie chętni mogli wziąć udział we Mszy Św. w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W drodze powrotnej śpiewaliśmy piosenki biesiadne z przygotowanych śpiewników.

                Za wspaniałe przeżycia dziękujemy opiekunom grupy: Krysi i Zosi. Składamy również podziękowania naszym kierowcom za bezpieczna jazdę.

                                                                                                                                                             Zofia Krakówka