Och – gorące dni, upały iście afrykańskie, a zakończenie roku w SIT „Talent” tuż, tuż.

         

A więc próby, próby, próby… Ambicją naszą jest by pokazać się z najlepszej strony.

          I przyszedł ten dzień – 27 czerwca. Sala widowiskowa Staszowskiego Ośrodka Kultury prawie w 100% zapełniona, a za kurtyną ciche szepty i ostatnie uwagi.

         Jako pierwszy wystąpił 4-osobowy zespół bębniarski pod kierunkiem p. Krzysztofa Laskowskiego. Trzy utwory wykonane pięknie i rytmicznie wprowadziły wszystkich w nastrój oczekiwania.

I pojawił się p. Dominik Rożek który przywitał zebranych, przedstawił bębniarzy i zapowiedział występ kabaretu „Czerstwe Babki i Pierniki” prowadzonego przez naszą koleżankę Kasię Ptaszkiewicz. Ona też jest autorką tekstów, reżyserem i scenografem. Po prostu „omnibus”.

Akcja skeczu odbywa się w Przychodni „Końskie Zdrowie”. Dwóch lekarzy: Teresa Waiss jako dr. Strossmayer i Elka Nasternak jako dr. Quinn oraz siostra Położona czyli Henia Czapla, wypadły rewelacyjnie. Przewijający się przez przychodnię pacjenci z nowymi historycznymi lub bajkowymi nazwiskami /by utajnić swe prawdziwe zgodnie z RODO /w adekwatnych strojach, dowcipnym tekstem mówili o swych dolegliwościach. Dialogi były wartkie, riposty cięte, a w ogóle śmiechu było mnóstwo. Bo jak nie śmiać się gdy pada pytanie:

– ile ma pan lat?

-82

-nie dałabym panu /tyle/

-nie śmiałbym prosić.

Takich perełek było wiele. Wszyscy świetnie się bawili.

            Prezentacja multimedialna to całoroczny przegląd naszej działalności uwieczniony w fotografiach  p. Krystyny Bednarskiej i p. Zofii  Paliś. Miło powspominać.

Wiele się działo w ciągu tego roku w naszym stowarzyszeniu – ciekawe warsztaty, spotkania, wycieczki, koncerty, ogniska, to wszystko zasługa naszego zarządu. Plan na rok 2018/2019 został zrealizowany a nam uczestnikom przyniósł ogromną frajdę.

            Po pokazie grupa taneczno-sportowa prowadzona przez p. Zofię Paliś  zaprezentowała dwa układy choreograficzne. Pierwszy do piosenki M. Brodki „Zaspana” w śmiesznych szlafmycach na głowach, w bluzkach od pidżamy i z poduszeczkami – jaśkami i drugi „Netta” w bardziej żywiołowym stylu. Oba występy zgromadzona publiczność nagrodziła brawami.

Wielkie uznanie dla naszej instruktorki, za cierpliwość, zaangażowanie i wyrozumiałość dla naszej grupy.

           Jeszcze jedna prezentacja multimedialna pokazała drogę kabaretu i grupy sportowo-tanecznej do występu na I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów gdzie kabaret zajął I miejsce, a grupa taneczna III miejsce.

          Prowadzący podziękował gościom i wykonawcom i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek na salę lustrzaną. Tu był czas na swobodne rozmowy, uśmiechy i  wymianę wrażeń .

           Nad całością od strony organizacyjnej i technicznej czuwała p. prezes Krystyna Bednarska. Ona też zorganizowała wystawę naszych prac. Zaprezentowana biżuteria zapierała dech w piersiach. Wszystkie ozdoby wzbudzały podziw oglądających.

           Do wyłożonej na stoliku kroniki goście ochoczo się wpisywali dzieląc się na bieżąco swoimi odczuciami. A my członkowie SIT „Talent” pożegnaliśmy gościnne i przyjazne mury Staszowskiego Ośrodka Kultury na pełne dwa miesiące. Spotkamy się znów we wrześniu by realizować swoje marzenia i zainteresowania.

`                                                                                            Autor: Anna Jezierska