Przywitaliśmy wiosnę

Kalendarzowa i astronomiczna wiosna nastała więc i my SIT-owcy wyruszyliśmy w teren, by ją powitać. 23 marca o godz. 15.00 spotkaliśmy się przy Galerii Staszowskiej na osiedlu „Wschód”, aby razem wyruszyć w lasy golejowskie szukać zwiastunów wiosny. Niebo trochę pogroziło deszczem, ale był to tylko mały kapuśniaczek, który zaraz ustał i wszyscy w jak najlepszych nastrojach weszliśmy do lasu. W ramach naszego spaceru został zorganizowany konkurs fotograficzny na temat wiosny, więc wyjęliśmy telefony komórkowe i aparaty fotograficzne, aby uwiecznić jej oznaki. Każdy więc rozglądał się wokoło wypatrując przebiśniegów, paproci, pierwiosnków, fiołków, mchów, bazi, pąków drzew i krzewów.

Po krótkim spacerze po pomostach i podziwianiu uroków jezior przeszliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Wilga”, gdzie czekał na nas grill. Tu podziękowania kierujemy w stronę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie za udostepnienie terenu.

Odpoczęliśmy po kilkukilometrowym marszu, posilając się kiełbaskami, kaszankami i różnymi smakołykami. Biesiada trwała aż do zmroku. Wtedy wyruszyliśmy w powrotną drogę, ale już inną trasą, mając za sobą wspaniałe wspomnienia tego wiosennego popołudnia.

Jednym z uczestników wiosennej wyprawy był Paweł Ciepiela, który wyżej opisał jak wyglądał nasz spacer „W poszukiwaniu wiosny”.