Złoto i Brąz w I Przeglądzie Kultury Seniorów!

Do tego wydarzenia przygotowywałyśmy się bardzo intensywnie bo czasu było mało.

Zwycięstwo grupy kabaretowej” Czerstwe Babki i Pierniki” oraz grupy sportowo-tanecznej na powiatowych eliminacjach dały nam niecały miesiąc na przygotowanie nowego układu w przypadku tańca i na stworzenie najbardziej dowcipnego, krótkiego bo 8-minutowego występu pań z kabaretu na galę finałową w Kielcach.

 

I nadszedł dzień 10.10.br.

Chociaż miała to być zabawa to jednak chciałyśmy wypaść jak najlepiej  – stąd lekka trema.

Zaangażowanie nie poszło na darmo. Kabaret prowadzony przez koleżankę Kasię Ptaszkiewicz wypadł rewelacyjnie. Można śmiało powiedzieć  że „wygrał w cuglach”. Krótkie, dowcipne teksty powodujące salwy śmiech na widowni, swoboda z jaką nasze panie je wygłaszały, scenografia dały im zasłużone zwycięstwo. Warto wymienić nasze koleżanki – aktorki po imieniu. Wystąpiły: Wiesia Szymańska, Ela Nasternak, Zosia Kozioł i Henia Czapla.

Grupa sportowo – taneczna też pokazała się z dobrej strony zajmując 3-cie miejsce. Nasza instruktorka p. Zosia Paliś  stworzyła świetny choreograficznie układ . Dziękujemy Jej serdecznie .

Ogólnie w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów  w Kielcach wzięło udział prawie 300 osób w 4-ch kategoriach: taniec, teatr/kabaret, muzyka i literatura. Wszyscy bawili się doskonale.

Wydarzenie uświetnił koncert Wojciecha Gąsowskiego piosenkarza i kompozytora znanego doskonale naszemu pokoleniu. Piosenki „ Gdzie się podziały tamte prywatki” , „Zielone wzgórza nad Soliną” porwały widownię.  To przecież nasza młodość.

Do Staszowa wróciłyśmy szczęśliwe. Zaznaczyłyśmy swoją obecność  na festiwalu.

 

Autor: Anna Jezierska